Windows 10 işletim sistemini hızlandırma ve aşırı RAM kullanımı konusunda, dengesiz, gereksiz işlemci kullanımı konusunda ve sistemi gereksiz yere yorma konusunda ciddi manada sıkıntı yaşamaktayız. Genellikle tüm kullanıcıların yaşamış olduğu problemlerden bir tanesi olan Windows işletim sisteminin yavaş çalışması gerçekten son zamanlarda sıkıcı bir hal almıştır. Bu sorunun kökten çözülmesi Aslında Windows 10 işletim sisteminin Microsoft tarafından daha iyi bir hale getirilip donanım kullanımını daha da azaltması ile söz konusu olmaktadır.

Ancak şu saatten sonra Microsoft Windows şirketinin işletim sistemini daha hızlı bir hale getireceğini ben pek ihtimal vermiyorum. Dolayısıyla kendi çaba ve gayretlerimizle Microsoft Windows 10 işletim sistemimizin daha hızlı bir hale gelmesi, aşırı, dengesiz, gereksiz RAM kullanımını veya aşırı İşlemci kullanımı gibi bir takım sorunları ortadan kaldırarak kendi çabalarımızla yol ilerlememiz gerekmektedir.

Windows 10 hız sorunu ve aşırı ram kullanımı konusunda kesinlikle Microsoft’u aramayın. Bu konuda şirkete telefon açıp bu sorunu kendilerine bildirdiğiniz de muhtemelen size söyledikleri güncellemelerin kontrol edilmesini ve Windows aşırı ram kullanımı sorununu güncellemelerin tamamlanması ile birlikte ortadan kalkacağına yönelik bir takım boş laflardan başka bir şey duymayacaksınız. Zaten güncellemelerin tamamını yaptığınız takdirde sol ekranda gördüğünüz gibi ortalama 70 GB’lık bir alanı kaplayan koskoca bir dosya yağını ortaya çıkmaktadır. Açıkçası benim şahsi görüşüm Güncellemeleri tamamı ile kapanması ve kesinlikle izin verilmemektedir.

Konumuza devam edecek olursak Windows 10 işletim sisteminin hızlandırılması aşırı RAM kullanımını engellemek veya aşırısı CPU, işlemci kullanımını engellemek bazı yollarla gerçekleşmektedir. Şimdi bunları aşağıda tek tek sıralayacağız.

Öncelikle register da bir takım işlemler yaparak bu işlemi birlikte yapabiliriz bu birinci yol resimleri ile gösterdiğim yolu takip edebilirsiniz. Kayıt defterini açıyoruz. Sonra şu adresi takip ediyoruz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\TimeBroker adresine kadar gidiyoruz. Burada Start olan kısımda bulunan kayıt değerine çift tıklıyoruz. Sonra değeri 3’ten 4’e yükseltiyoruz. Bu yapılan işlem sonrasında sistemi yeniden başlatıyoruz. Göreceksiniz CPU kullanımınız iyi derecede düşecektir.
Gizli uygulamaları kaldırarak ve sistem arkasına çalışan bazı uygulamaları kapatarak bunu yapabilirsiniz.
Temp dosyasını boşaltabilir biraz dosya alanı açıp makineyi biraz daha hızlandırabilirsiniz.
Görev yöneticisinden başlangıçtaki tüm öğeleri devre dışı bırakıp bilgisayar ile başlayan bütün programları engelleyip bilgisayar Windows işletim sistemi ile birlikte açılmasını engelleyebilirsiniz.
Tüm Güncellemeleri kapatıp Windows işletim sisteminin güncelleme yapmasını engellemek bir nebze olsun hızlanmayı sağlayabilir.
İşlem merkezindeki Tüm bildirimleri kapatıp Windows İşletim Sistemi’nin gereksiz şeylerle meşgul olmasını engelleyebilirsiniz.
Program ekle kaldır kısmında gereksiz programları kaldırıp Windows işletim sisteminin hızlanması için biraz daha mesafe kat etmiş olabilirsiniz.
Bilgisayarınızın donanımı çok düşük ise mesela i3 işlemcinin altında bir işlemciniz varsa o zaman Antivirüs programı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü Antivirüs programı bütün dosyaları tek tek denetlediği için ciddi manada bilgisayarda kasma yapar. Özellikle trojen ve malware programları hatta Malwarebytes Anti-Malware programı çok ciddi manada RAM kullanımını sağlar. Bunları kaldırmanız bilgisayarı ciddi manada hızlandıracaktır.
Bütün bunların neticesinde görev yöneticisine tekrar bakarak RAM kullanımını kontrol edebilir ve gereksiz tüketen bölümleri ortadan kaldırabilirsiniz bu konu hakkında aşağıdaki yorum kısmına da yorumlarınızı yazıp bizden destek alabilirsiniz.
1 Dakikada Windows 10 Hızlandırma ve Ram sorunu Çözümü
Windows 10 Aşırı Ram Kullanımı Sorunu
Windows 10 Gereksiz Ram Kullanımı ve Dengesiz İşlemci Kullanımı
Windows 10 Aşırı RAM Kullanımı
Windows 10 boşta 2.8 GB RAM kullanım sorunu
Windows 7/8/10’da Aşırı CPU ve RAM Kullanımı Azaltma
Windows 10’un hunharca ram kullanımına bir çözüm bulalım
Windows 10 nasıl hızlandırılır? Açıklıyoruz
windows 10 System aşırı gereksiz ram kullanımı
Windows 10 RAM kullanımı azaltmak
windows 10 ram kullanımı düşürme
windows 10 ram kullanımı çözümü
windows 10 ram kullanımı görme
ram kullanımı azaltma
windows 10 ram hızlandırma
gereksiz ram kullanımı
ntoskrnl exe ram kullanımı
windows 10 şişmesi
windows 10 hızlandırma
windows 10 hızlandırma programı
windows 10 hızlandırma 2018
windows 10 hızlandırmak
windows 10 hızlandırma turbo mod
windows 10 hızlandırma
windows 10 hızlandırma 2017
windows 10 hızlandırmak için
windows 10 hızlandırma regedit
windows 10 hızlandırma programları